Kredyt hipoteczny Getin Bank

Getin Bank

Sprawdź całą ofertę on-line

Getin Bank
stokrotka.jpgKredyt hipoteczny GETIN Banku Stokrotka, to kredyt mieszkaniowy, który możesz otrzymać w kwocie 100-krotności Twoich zarobków, np. zarabiając 5000 zł możesz dostać aż 500 000 zł. Oferta dostępna również w rządowym programie Rodzina na Swoim. Oferta dostępna już od dochodu w wysokości 3200 zł netto.
Najważniejsze parametry
kredytu mieszkaniowego Getin Bank:
Minimalny wkład własny: brak
Przewalutowanie: 1,5%
Wcześniejsza spłata: do 5 %
Oprocentowanie: 6.26%
Wiek kredytobiorcy: od 18 do 80 lat
Maksymalny okres kredytowania: 50 lat
Finansowanie nieruchomości: 100%
Prowizja: od 0.50 do 10 %
Kwota kredytu [PLN]: od 50000 PLN
Waluty kredytu: EUR, PLN
Rozpatrzenie wniosku:
Marża: %
Ubezpieczenie:
W GETIN Banku spełnianie marzeń jest dziecinne proste.

Powiedz nam ile zarabiasz, a damy Ci 100 razy tyle na kupno Twojego wymarzonego mieszkania

Prosty przykład:Zarabiasz: Dostajesz:
3 000 zł 300 000zł
5 000 zł 500 000zł
7 000 zł 700 000zł


Przeznaczenie:
Zakup lub budowa mieszkania
Zakup lub budowa domu jednorodzinnego, również z częścią użytkową
Zakup spółdzielczego prawa do lokalu lub wkładu budowlanego do spółdzielni mieszkaniowej
Nadbudowa, przebudowa budynku mieszkalnego
RemontOkres kredytowania: do 50 lat

Maksymalna kwota kredytu: 100% wartości nieruchomości

Brak opłaty za rozpatrzenie wnioskuOferta dostępna od dochodu powyżej 3200 zł netto lub od dochodu 3000 zł netto w programie Rodzina na Swoim.
Ostateczna wysokość kredytu zależy od okresu kredytowania, liczby osób w gospodarstwie domowym, posiadanych zobowiązań i historii kredytowej. Dodatkowe warunki oferty w Oddziałach i na Infolinii.

Dodaj własną opinię o kredycie mieszkaniowym Getin Bank, pomoże to w podjęciu decyzji innym lub jeśli masz pytania bądź wątpliwości odnośnie danego produktu finansowego, możesz poniżej zadać pytanie do innych użytkowników serwisu lub kredytobiorców.
Wasze opinie i komentarze
Autor: Stefan Troc
Wydaje mi się, że jest to dosyć ciekawy kredyt, ponieważ wiemy na czym stoimy. Jeżeli nie mamy innych pożyczek czy kredytów a zarabiamy 2000 złote netto to wiemy ile możemy otrzymać maksymalną kwotę kredytu czyli 200000 złotych. Oczywiście zakładamy, że jest to kredytobiorca kawaler lub panna i nie mają żadnych innych zobowiązań na przykład alimenty. Kiedy już ktoś ma rodzinę i dodatkowo żona zarabia powiedzmy 1200 złotych, a na utrzymaniu mamy jeszcze dwójkę dzieci to już na pewno nie jest kolorowo, a po przeliczeniu możemy dostać 320 000 złotych, ale tylko i wyłącznie teoretycznie. Ale w swojej ofercie bank ma program \"Rodzina na swoim\" i tu już jest plus w postaci dopłaty części odsetek od kredytu. to czyni ten kredyt atrakcyjnym, ale jednym z wymogów na pewno jest nieposiadanie żadnej własności nieruchomości. Jeszcze jednym z plusów tego kredytu hipotecznego jest wiek kredytobiorcy, ponieważ jest możliwość wzięcia kredytu przez osobę, która ma ponad 70 lat. Nie wszystkie banki udzielają takim osobom kredytów hipotecznych.
Autor: Marek
Od razu zwróciłem uwagę na tę ofertę ze względu na dowolną długość kredytowania (bo ponad 50 lat spłacać dług sobie nie wyobrażam :)) Oprocentowanie nie jest też takie wysokie patrząc na inne firmy. Niestety musiałbym osiągać 3200 zł na rękę, a gdybym takie osiągał to chyba bym się nie brał za żadne pożyczki. Taki jest w tym haczyk, dla wielu nie do przejścia i trzeba szukać nowych kredytów. 100krotność tak więc to dobry wabik dla takich jak ja, realia potem obnażają prawdę – nie mogłem sobie pozwolić na to. Szukam więc dalej.
Autor: nikof
Dokładnie zgadzam się z Markiem, że długość kredytowania 50 lat to okres niewyobrażalnie długi. A program \"rodzina na swoim\" to jest tylko dla bogatych i jak zwykle Państwo dokłada kasę tylko ludziom majętnym, a o biednych nie pamięta. Gdzie te czynszówki? Oferta kredytu hipotecznego Getin Banku wygląda bardzo ciekawie, ta wielokrotność naszych dochodów, ale zbytnio nie jest ona realna, bo przecież musi nam wiele pieniędzy do życia. Jeżeli kredyt ma 30% naszego dochodu, a do tego trzeba doliczyć inne niespodziewane koszty, które liczy bank przy udzielaniu kredytów hipotecznych to niestety ta 100-krotność nie jest w stanie wyjść.
Autor: natka
Co z tego, że mamy z mężem ponad 3000 złotych na rękę, ale mamy 4 dzieci i policzyli nam wydatki związane z rodziną, do tego mamy 2 kredyty nieduże , ale jednak w naszym budżecie to znaczna suma i okazalo się że z programu \"Rodzina na Swoim\" zrobiło się \"Rodzina bez niczego\". Dochód minus koszty, wychodzi dochód i zdolność kredytowa: bardzo niska, że niestety braknie na kawalerkę, a chcieliśmy przynajmniej trzypokojowe mieszkanko, bo nam dzieci dorastają. Program \"Rodzina na swoim\" kierowana jest do bogatych ludzi z maksymalnie jednym dzieckiem.
Autor: Radek
Niestety natka ma pełną rację, bo a mam podobny przypadek, jedno dziecko mniej w rodzinie, ale zaczęli mi robić kalkulację i zdolność kredytową dla nas obojga z żoną i trójką dzieci mamy na 30 lat 120000 zł kredytu. I co tu kupić za takie pieniądze zwłaszcza, że mamy około 35000 łotych wkładu własnego. Nawet te 155000 złotych nie starczy nam na kawalerkę we Wrocławiu. I tak po raz kolejny okazuje się, że z naszych podatków (program \"Rodzina na swoim\") dopłaca się ludziom, którzy mają dobrą, a nawet bardzo dobra sytuację majątkową. Nie ma zapowiedzianych tanich mieszkań z niskimi czynszami jest za to wspieranie bogatych ludzi w Polsce.
Autor: Cezka
Byłam ostatnio w Getin Banku i pytałam się o Stokrotkę. Mój mąż pracuje na umowę o pracę, a ja niestety tylko na umowę zlecenie i mam wyższe pobory niż mój mąż. Ale niestety w większości banków nikt nie chciał za bardzo doliczyć moich dochodów z umowy zlecenia. Twierdzili, że są obarczone duzym ryzykiem. nie rozumiem takiej postawy i jak wczesniej napisałem, że z takim problemem udałam się do Getin Banku. W Getin Banku nikt nie robił żadnych problemów, aby zaliczyć mi dochody z mojej umowy zlecenie. Nawet dowiedziałam się, że akceptują też dochody z zagranicznych źródeł. I chyba z mężem podpiszemy umowę kredytową z Getin Bankiem.
Autor: Maksium
Może i tak jest, że Getin Bank udziela kredyty hipoteczne bez większych wybujałych procedur. Ale wydaje mi się, że ten bak idzie z kredytami różnego rodzaju hurtowo zbytnio się nie zabezpieczając. Tak czytam różne tutaj komentarze na temat Getin Banku i wnioskuję, że ten bak chce za wszelką cenę udzielić jak największą liczbę kredytów hipotecznych, a kiedy będą problemy ze spłata tych kredytów ze strony kredytobiorców, to ruszy armia zatrudnionych przez Getin Bank windykatorów. Jak to nie będzie skutkować to będą straszyć kredytobiorców odebraniem kredytowanej nieruchomości. Ale im bardziej zależy, aby taki windykator jak najczęściej odbywał wizyty u dłużników, bo później dla takich osób wystawiają duży rachunek za wizytę. I tak w koło Macieju!!
Autor: gerard
Masz świętą rację Maksium!!! Słyszałem o takich praktykach w wielu bankach, ale Getin Bank w tym przoduje. Nie chcę to do końca strzelać ile kosztuje jedna taka wizyta windykatora Getin Banku u kredytobiorcy dłużnika, ale prawdopodobnie oscyluje na poziomie około 100 złotych za jedną wizytę. Tak samo przysłanie monitu o zadłużeniu to dodatkowy wydatek dla zadłużonego kredytobiorcy. Prowadzą taką praktykę bardzo długo, bo powoli ściągają oprócz długów kredytowych także opłaty za windykację. A na dalekim końcu dopiero wkracza komornik!!!
Autor: Volk
Ale jak sprawa jeszcze przedstawia się w Getin Banku, czy jest chociaż jakieś pole manewru dla kredytobiorcy? Może warto negocjować z bankiem, jeżeli oczywiście bank nie stoi przy swoim i jednak woli załatwić to przez windykatorom. A wystawiają za takie wizyty swoich windykatorów słone rachunki, to normalne, po co mają płacić ze swojego budżetu (przecież udzielanie kredytu to pewne ryzyko i trzeba założyć budżet na obsługę zadłużonych) jak można brutalnie przenieść koszty na kredytobiorcę, który ma czasami pewne problemy finansowe i nie może podołać spłacie swoich zobowiązań wobec banku.
Autor: gerard
A w szczególności trzeba uważać na ten bank Getin, bo takie praktyki u nich to normalna rzecz, dlatego też zaopatrzyli się we flote samochodów z windykatorami i taki gość z banku przyjeżdża, opowiada o tym , jakie konsekwencje poniesie dany kredytobiorca, mający trudności ze spłatą kredytu hipotecznego. Że dopiero jak kredytobiorca spłaci zaległą sumę na przykład z 7 miesięcy to może negocjować z bankiem o odroczenie płatności na przykład o pół roku. Tak jakby wcześniej nie mogli takiego czegoś zaproponować, jak już kredytobiorca ma problemy ze spłatą rat kredytowych.
Autor: abc
Getin Bank przygotował promocję w kredytach hipotecznych. Kredytobiorcy takiego kredytu jeżeli wezmą ponad 80 000 złotych kredytu na zakup nieruchomości mogą skorzystać z promocji. Promocja polega na obniżeniu raty kredytu o połowę w promocyjnym okresie 24 miesięcy uwarunkowane jest to podpisaniem aneksu do umowy kredytowej. Kwota raty kapitałowej przez okres 24 miesięcy jest stała i równa 50% raty kapitałowo-odsetkowej kredytu. Kredyt hipoteczny zaciągany może być tylko i wyłącznie w polskiej walucie.
Autor: Maks
Dlatego Getin Bank przygotował taka ofertę kredytu hipotecznego, bo są pewne obwarowania takiego kredytu na zakup nieruchomości. Mianowicie okres spłaty kredytu hipotecznego w ramach takiej promocji wynosi 50 lat i to wszystko jest zależne od dochodów i kwoty jaką chce się pożyczyć od banku na sfinansowanie nieruchomości.
Autor: kuki k11
moje pytanie dlaczego getin bank nie kredytuje tak zwanych mieszkan w bloku kiedy były budowane w czasach pgr nie zrozumiałe dla mnie oni by chcieli zaraz apartameny w centrum warszawy załosne
Autor: Ksawery
WYDAJE MI SIĘ, ZE NIE CHCĄ kredytować takich mieszkań, bo są na pewno tańsze kilkakrotnie niż apartamenty (klitki bardziej w Warszawie), więc zarobić bank wiele nie zarobi, a Getin to już bardziej nobliwy, bo w nazwie ma Noble Bank. Ja sobie tak tłumaczę, a może Getin Bank ma dziwną politykę kredytowania niezrozumiałą dla kredytobiorców.
Autor: Aneta
W tej chwili staramy się o kredyt w RNS i doradca prowadzi negocjacje w Getinie, tak więc za dużo powiedzieć nie mogę, ale na początku, przy pierwszych symulacjach sytuacja wyglądała dobrze, a teraz na etapie weryfikacji wniosku nie jest juz tak kolorowo. W sumie duzo zależy od analityka i w nawiązaniu do komentarza Kleo, to nie zgadzam się z tym, iż są liberalni wobec BIK. Ja miała juz dawno wszystko spłacone, choć z małym opóźnieniem i zaklasyfikowali mnie do kat. E, tej najgorszej, w tej chwili BIK jest czyściutki i może dostane kat. C, ale...z tego co widze, to Bank stosuje pewne chwyty po to tylko, by zastosowac mały szantaz,że uzna dana kategorę z BIK,ale wtedy jeszcze o 1% podniesie marżę. Z kolei bank uPekao SA.znał,że BIK jest ok, ale dawał nam tylko 100.000, a my potrzebujemy chociaż 150.000. Co tu duzo mówic, każdy bank ma swoje \"pułapki\".
Autor: Lolek
Bo to właśnie jest Getin Bank, który chce oskubac klienta jak tylko się da, bo piszesz, ze mogą podnieść marżę o około jeden procent. A w innym banku wszystko jest w porządku tylko mniejsza kwota kredytu. A mnijsza kwota nie bierze się z kwalifikacji, kategorii i tym podobne, tylko każdy bank inaczej przelicza zdolność kredytową. Jedne banki uznają, ze na osobę jak zostanie 200 złotych na życie jest dobrze, a inne twierdzą, że nie wystarcza nawet 600 złotych na przeżycie na jedną osobę. A właśnie wydaje mi się dziwne, że jesteś w najgorszej kategorii a jednak nadal masz szansę na otrzymanie takiego kredytu. Już dawno zrezygnowałbym z takiego doradcy.
Autor: Kredycik
Właśnie trzeba uważać na takie postępowania banków, Getin Bank postępuje tak jak każdy bank, jeżeli \"wyczuje\" dobrze klienta, bo jest zdesperowany wziąć nawet droższy kredyt. A o doradcach bankowych to się wiele słyszało, ze są niekompetentni, bo to nie są doradcy w dobrym słowie znaczeniu, a sprzedawcy kredytów, oni nie dostosowują kredytów do potrzeb takiego kredytobiorcy, ale dostosowują ofertę kredytową dla swojej instytucji, dla której pracują. A przecież interes jest najważniejszy właśnie dla takiego doradcy i banku, a nie dla kredytobiorcy.
Autor: frank
Może ta Stokrotka to atrakcyjny kredyt hipoteczny, ale tak wysoki spread przy kredycie walutowym na przykład we franku szwajcarskim to wielkie nieporozumienie. Spread na walucie szwajcarskiej w Getin Banku wynosi 13,5 % i jest jednym z najwyższych na rynku kredytów hipotecznych w Polsce
Autor: Wściekły kredytobiorca
Może i ciekawa oferta ,wszystko pięknie i ładnie tylko dlaczego trzymam w ręku pozytywną decyzje kredytową z lipca a pieniądze do teraz czyli połowa sierpnia nie mogą wpłynąć na konto właściciela który sprzedał mi mieszkanie?czy bank zatrudnia tam analityków imbecyli którzy nie potrafią robić nic tylko utrudniać ?ten polski bankowy złodziejski biznes kręci się na pustych słowach niekompetentnych doradców finansowych i niedouczonych opieszałych pracowników bankowych którzy nie mają zielonego pojęcia o tym czym się zajmują !!!
Autor: maciek
Bo niestety w bankach nie są zatrudniani kompetentni ludzie, którzy naprawdę znają się na bankowości, ale jedynie na sprzedaży. Dodam jeszcze, że niestety banki same specjalnie zatrudniają takich pracowników, którzy potrafią tylko sprzedawać, a nie doradzać. Najlepiej swoje decyzje kredytowe podejmować nie na podstawie opinii i doradztw takich doradców bankowych, ale po prostu na podstawie własnej wiedzy. A w tym przypdku ktoś po prostu zawinił i najlepiej złożyć skargę do Związku Banków Polskich.
Autor: Rokasa
Oferta kredytu hipotecznego Getin Banku może być bardzo ciekawa, ale sami sobie przeczytajcie dokładnie tą ofertę kredytową, jak są wysokie opłaty zwiazane na przykład z wcześniejszą spłatą kredytu.
Autor: Robert
Ale niestety wiekszość ofert kredytów hipotecznych jest niestety na podobnym poziomie czyli patrz jest sporo haczyków. Niby te haczyki są nieważne, ale w dalszej części kredytu hipotecznego kiedy się spłaca raty miesięczne mogą on mieć spory wpływ na koszty związane z takim kredytem hipotecznym. Dlatego też nie ma taki krdytobiorca kredytu hipotecznego wiele do powiedzenia, zostaje przyciśnięty do muru. Bierzesz ten kredyt hipotczny albo nie, oczywiście posiadasz zdolność kredytową, a o tą na większą sumę kedytu hipotecznego jest bardzo trudno
Autor: misi
chcę wziąć kredyt hipoteczny w wysokosci 120000zł czy zarobki w wysokości 2200 zł netto wystarczą? Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy wogóle zacząć poszukiwania nowego lokum
Dodaj opinię, komentarz, pytanie
Autor:
Treść:

Uwaga: Komentarz ukaże się po moderacji. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania komentarza.